ECC z datą premiery Drift19 / VIVID przedstawi nowy harmonogram premier

Dziś ECC podała informację o wyznaczeniu premiery gry Drift19 w trybie wczesnego dostępu na 7-11-2019 r. Cena gry w EA to 25,99 USD, natomiast pełna wersja gry może kosztować 35,99 USD (link: https://link.do/DFnFu ).

W momencie przekazania ESPI ok. godz. 15:00 startował również dzień inwestora. Chwilę po przekazaniu informacji o dacie premiery kurs akcji wzrastał o ok. 2% po czym – jeszcze w trakcie spotkania z inwestorami, zaczął gwałtowanie spadać.

Przyczyny takiego a nie innego obrotu zdarzeń mogą być moim zdaniem dwie.

Hipoteza nr 1 – inwestorzy zaczęli realizować zyski nie czekając na dalsze wzrosty, co wywołało stan znaczącej przewagi podaży (co w przypadku walorów, które w ciągu dwóch miesięcy rosną o ok. 50% jest wersją prawdopodobną).

Hipoteza nr 2 – podczas spotkania z inwestorami obecni tam słuchacze usłyszeli wiadomości, które nie przypadły im do gustu. Taką informacją mogło być np. stwierdzenie, że gra nie zostanie wydana od razu w pełnej wersji.

Nie zastanawiając się długo nad tym zdarzeniem zastosowałem żelazną zasadę inwestowania, czyli zasadę ochrony kapitału. Zamknąłem całą, niewielką pozycję ze skromnym zyskiem 5%. Nie chwalę się oczywiście tym zagraniem (nie ma czym). Informuję o nim z lojalności względem czytelnika, skoro wcześniej wspominałem o tym, że mam tę spółkę w swoim portfelu. Oczywiście nie każde zagranie na gamedev musi kończyć się kilkudziesięcioprocentowym zyskiem, a do ECC być może jeszcze wrócę.

Oczywiście liczę się z tym, że ECC może dalej rosnąć i trzymam kciuki za ich sukces oraz powodzenie inwestorów. Należy zauważyć, że pomimo planu wydania gry w okrojonej wersji jednocześnie spółka zapowiedziała aż 18 aktualizacji gry w pierwszym roku sprzedaży, w tym tryb multiplayer, określony jako „najbardziej rozwojowy element Drift19„. Wydaje się, że rynek dostanie sporo dat, pod które będzie można grać. Ja natomiast na razie odkładam walor do obserwowanych – czas pokaże, czy słusznie.

Część środków ze sprzedaży ECC przeniosłem tymczasowo na Vivid Games (VVD), który po raz kolejny testuje wsparcie w obrębie 1,25 – 1,30 zł. Jutro producent gier mobilnych poda półroczne wyniki, natomiast pojutrze – odbędzie się konferencja prasowa, na której spółka omówi harmonogram wydawniczy na najbliższe 12 miesięcy oraz zaktualizowaną strategię spółki. Źródło: https://link.do/CkbrV

W raporcie, jeśli chodzi o wyniki finansowe, kokosów się raczej nie spodziewam. Wydaje się że spółka nie ma na swoim koncie spektakularnych sukcesów w ostatnim czasie (przyznaję jednak, że nie śledziłem jej zbyt uważnie). Niemniej to inwestorzy jako pierwsi powinni być powiadomieni o harmonogramie premier w ramach raportu bieżącego. Są zatem pewne szanse, że poza samymi wynikami mogą jutro pojawić się również inne, ciekawe wiadomości. Zagranie na VIVID jest raczej agresywne i wiąże się z dużym ryzykiem – kupowanie waloru o tak kiepskim sentymencie może zakończyć się gwałtowną przeceną w przypadku sforsowania wsparcia.

Opublikowane przez Bycze Gierki

Jestem początkującym inwestorem (od 2016 r.). Prowadzę bloga o inwestowaniu. Inwestując skupiam się na modnych spółkach gamingowych, stawiam jednak na selekcję - krytycznym okiem spoglądam na wzrosty niektórych walorów. Poza tym IT (SasS), ale nie tylko (okazjonalnie inne branże, nie wykraczając jednak poza krąg własnych kompetencji - nie ruszam biotech, fotowoltaiki). Jeśli chodzi o bloga - lubię pisać i dyskutować o inwestycjach. Dodatkowo, jego prowadzenie pomaga w uporządkowaniu i konkretyzacji myśli, wyłapywaniu strategicznych błędów. Pisanie pamiętnika poprawia jakość procesu decyzyjnego. Dodatkowo, jego publiczny charakter wspiera samodyscyplinę i osłabia pokusę by naruszać własne zasady. W cotygodniowych wpisach z podsumowaniem zamieszczam informację o składzie portfela oraz wykonanych transakcjach, wraz z ich uzasadnieniem (swoisty pamiętnik inwestora). Transakcje, które wykonałem od razu opisuję na Twitterze, potem w podsumowaniu tygodnia daję do nich odnośniki – w ten sposób, zamieszczając tweet od razu po transakcji nie wiem jeszcze, czy było to zagranie zyskowne (to tak aby uniknąć podejrzeń, że dzielę się jedynie udanymi transakcjami).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: