BoomBit przedstawia wyniki / CFG aneksował pożyczki

Dziś po zamknięciu notowań BoomBit (BBT) podał półroczne wyniki, a przed podaniem raportu zakończył sesję z 3,43% wzrostem.

Link do raportu: https://cutt.ly/zw7Jxva Jak podaje FX Mag:Gry wydane przez BoomBit w formule GaaS (Game as a Service) osiągają coraz lepsze wyniki. W I półroczu Grupa osiągnęła 22,2 mln zł przychodów, z czego 14,0 mln zł w samym II kwartale, co oznacza wzrost o 71% względem I kwartału.” [EDIT] Przedstawiono jednak dość wybiórcze podejście do informacji – autorzy z FX Mag zapomnieli wspomnieć, że wynik netto za I półrocze był 1,3 mln zł na minusie. Link: https://cutt.ly/8w7Jvll

Fakt, że nie mam dogłębnej wiedzy na temat BBT traktuję jako własne zaniedbanie – być może w końcu poświęcę im trochę więcej czasu. BBT nie mam w portfelu, zwykle bez większego żalu jednak patrzę na odjeżdżające pociągi. Sukces każdej spółki z branży gamedev poprawia jej wizerunek i przyciąga nowych inwestorów.

[EDIT] Jak się później okazało, pociąg ani nie odjechał, ani nie było powodów do żalu z uwagi na brak wiedzy na temat BBT. Błędnie założyłem, że FX Mag podzielił się najistotniejszymi informacjami z raportu półrocznego, do którego – z uwagi na ograniczenia czasowe – sam nie zajrzałem. Naganiaczy nie brakuje, dla mnie nauczka na przyszłość, o której napisałem trzy słowa komentarza w kolejnym wpisie: „O tym i o tamtym (GameInn, PlayWay, CFG, VVD i BBT)https://byczegierki.com/2019/10/02/o-tym-i-o-tamtym-gameinn-playway-cfg-vvd-i-bbt/

CreativeForge Games podał komunikat o zawarciu aneksu do umowy pożyczki.
Link: https://cutt.ly/aw7JQzF

Moim zdaniem to znakomita wiadomość, której rynek jeszcze odpowiednio nie wycenia. Aby prawidłowo uchwycić jej znaczenie należy szerzej przyjrzeć się dość dramatycznej w przeszłości historii tej spółki. Zawarcie aneksu do umowy pożyczki to efekt zmiany modelu biznesowego oraz sprzątania po poprzedniej ekipie, która opuściła spółkę jeszcze w styczniu 2019 r. W dzisiejszym wpisie nie mam niestety czasu opisać znaczenia tej informacji tak jakbym chciał – postaram się zrobić to niezwłocznie.

W raporcie ESPI spółka podała: „Na dzień 30 sierpnia 2019 r. zobowiązania Spółki z tytułu udzielonych pożyczek przez Akcjonariuszy wraz z odsetkami wynosiły 5.995.175,32 zł. Na mocy niniejszego aneksu Akcjonariusze ustalili, że spłata zobowiązań Spółki wynikających z zawartych umów pożyczek nastąpi nie później niż do dnia 31 marca 2022 r., przy czym kwota 3.000.000,00 zł spłacona zostanie w dniu zawarcia aneksu. Jednocześnie Akcjonariusze oświadczyli w aneksie, że spłata zobowiązań wynikających z zawartych pożyczek jest niezależna od premier gier komputerowych.”

Wedle stanu na dzień publikacji dokumentu informacyjnego przed debiutem spółki na NC (maj 2018 r.), wartość pożyczek wynosiła 7.650.000 zł, a jeśli chodzi o termin jej spłaty obowiązywały następujące zasady:
w zależności od tego, która z poniższych okoliczności wystąpi w pierwszej kolejności, strony Umowy Akcjonariuszy ustaliły, że spłata wszelkich należności wynikających z zawartych umów pożyczek nastąpi do 31 grudnia 2021 roku albo po upływie 6 m-cy od dnia premiery kolejnej gry wyprodukowanej przez CreativeForge Games S.A. (tj. następnej po Phantom Doctrine).”

Dlaczego ta informacja ma tak duże znaczenie dla przyszłości spółki oraz orientacyjne prognozy wyników w następnym raporcie kwartalnym postaram się przedstawić już wkrótce.

Inwestycje w gamedev wiażą się z wysokim ryzykiem utraty zainwestowanych środków. Nie przedstawiam porad ani rekomendacji, tylko swój subiektywny punkt widzenia.

Opublikowane przez Bycze Gierki

Inwestycje w gamedev do gorący temat, z którym wiąże się wielkie ryzyko. Jak inwestować by nie dac się oskubać? Do kogo adresuję swoje wpisy? Trudne pytanie. Zapewne wyjadacze, którzy żyją życiem swoich walorów i wiedzą o nich wszystko nie znajdą tu dla siebie nowych informacji, choć ich również zachęcam do dyskusji. Mam natomiast nadzieję, że zarówno spekulanci, którzy nie mają czasu by śledzić wszystkie walor, jak i nowicjusze, którzy dopiero poznają tajniki inwestycji w gamdev znajdą tu dla siebie mnóstwo ciekawych treści.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: