11B, F51 i CFG – nowinki

Od poniedziałku sporo działo się w interesujących mnie spółkach. Niestety nie mogę poświęcić wiele czasu na szerszy komentarz, z racji innych obowiązków. W telegraficznym skrócie.

11B ma tzw. „publisher sale” na Steam – do top 25 bestsellerów na Steam trafiło aż pięć pozycji. Do warszawskiego studia kasa płynie od graczy strumieniem. Akcjonariusze powinni być zadowoleni.

F51 podał dziś informację o cenie i kosztach Chernobylite – tu jest bardzo pozytywne zaskoczenie. Dotychczasowe koszty poniesione przy produkcji tego tytułu wynoszą 4.000.000 PLN (a nie 8.000.000 PLN, jak zakładałem w poprzednim wpisie). Cena będzie również wyższa, niż zakładałem – wyniesie 29,99 USD. W konsekwencji zwrot dotychczas poniesionych kosztów nastąpiłby – gdyby moje pozostałe założenia okazały się trafione, przy sprzedaży 57.390 sztuk gry.

Zaktualizowanego wyliczenia:

Co ciekawe, Chernobylite trafi do sprzedaży również na GOG, a nie tylko Steam. Do premiery został zaledwie tydzień. Przyznam, że te informacje mnie na tyle zaskoczyły, że odkupiłem część ostatnio odsprzedanych akcji (o czym informowałem we wcześniejszym wpisie).

Dodam też – w kontekście ostatniego wpisu – że prognozy bazujące na przelicznikach grupy / whishlisty są wysoce zawodne (ale lepsze niż żadne), także prośba do osób z tendencjami do nadmiernej ekscytacji, aby do tych kalkulacji podchodzić z odpowiednim dystansem (docierały do mnie zarówno komentarze o przesadnym zaniżeniu prognoz, jak i niepotrzebnym rozbudzaniu i tak „prze-hype’owanego” rynku akcji. Zluzujcie wszyscy i jeszcze raz przeczytajcie co napisałem we wpisie „O blogu – zanim zaczniesz czytać”.

CFG z grupy PlayWay pokazał wyczekiwany trailer „House Flipper City”. Ta produkcja zapowiada się moim zdaniem bardzo ciekawie i taki jest też jej dotychczasowy odbiór. O tej produkcji niewiele nadal wiadomo, natomiast CFG chciałbym poświęcić osobny wpis, gdy znajdę więcej czasu, a zatem na razie podaję tylko poglądowo link.

Link Steam: https://store.steampowered.com/app/1163350/House_Flipper_City/

Inwestycje w gamedev wiażą się z wysokim ryzykiem utraty zainwestowanych środków. Nie przedstawiam porad ani rekomendacji, tylko swój subiektywny punkt widzenia.

Opublikowane przez Bycze Gierki

Inwestycje w gamedev do gorący temat, z którym wiąże się wielkie ryzyko. Jak inwestować by nie dac się oskubać? Do kogo adresuję swoje wpisy? Trudne pytanie. Zapewne wyjadacze, którzy żyją życiem swoich walorów i wiedzą o nich wszystko nie znajdą tu dla siebie nowych informacji, choć ich również zachęcam do dyskusji. Mam natomiast nadzieję, że zarówno spekulanci, którzy nie mają czasu by śledzić wszystkie walor, jak i nowicjusze, którzy dopiero poznają tajniki inwestycji w gamdev znajdą tu dla siebie mnóstwo ciekawych treści.

3 myśli w temacie “11B, F51 i CFG – nowinki

  1. Jakie jest Twoje zdanie na temat serii spadków kursu F51 w tygodniach przed premierą? Nie spodziewałem się nie wiadomo jakich wzrostów przed premierą jednak tak duże spadki mnie zaskoczyły. W tej chwili kurs jest niższy niż przed ogłoszeniem daty premiery Chernobylite.

    Polubienie

    1. Uważam, że określenie „seria spadków” jest trochę przesadzone. Fakt, spodziewałem się lepszej reakcji rynku na info o kosztach produkcji, jednak spadek rzędu kilku procent nie jest sytuacja nadzwyczajną. Jest też niczym w porównaniu ze spadkiem, który odnotujemy w przypadku niepowodzenia premiery, możemy wrócić do poziomu 18-20 zł (pytanie na jak długo). A jakie są przyczyny ostatnich zachowań kursu? W piątek wieczorem F51 udostępnił wersje pre-final EA nabywcom z Kickstarter. Słyszałem z dwóch źródeł, że w grze odnotowano drobne błędy. Te błędy zostały zgłoszone do twórców – kluczowe pytanie zatem, czy pojutrze trafi do graczy dopracowany produkt. Możliwe, że wczorajsze spadki to zwiekszona podaż osób, które w tę możliwość zwątpiły. Też miałem moment zawahania, czy w związku z tym ryzykiem nie zmniejszyć swojego pakietu. Zostawanie z tymi akcjami na premierę to naprawdę wysokie ryzyko. Ostatecznie akcje zostawiłem, w związku z dynamicznie rosnącą grupą steam. Poza tym uważam, ze Rynek umiarkowanie wierzy w sukces Chernobylite wbrew niektórym opiniom. Akcjonariusze wydają się grać raczej pod WW3 i liczą na to, że wzrosty pod te premierę jeszcze się nie zaczęły. Tym bardziej ten czynnik zasili wzrosty, gdyby premiera Chernobylite zakończyła sie sukcesem. GDYBY.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: