Podsumowanie tygodnia – spółki w portfelu

Zaczynam nowy cykl wpisów – od teraz co tydzień będę taką uproszczoną informację o sytuacji w portfelu zamieszczał. Taką tabelkę – nieco bardziej rozbudowaną, przesyła na maila investing.com, jeśli uzupełnicie skład swojego portfela w profilu na tym portalu. Polecam zwłaszcza jeśli męczy ciągłe śledzenie notowań. W zależności od ilości czasu i weny będę przedstawiał bądź samą tabelę, bądź też dodatkowy do niej opis.

W tym tygodniu nie dokonywałem żadnych transakcji, a zatem przedstawiam jedynie pozycje otwarte. Myślę że tydzień można zaliczyć do udanych.

Informacja o zmianach notowań aktywów znajdujących się w moim portfelu. Dane przedstawiają sytuacje w tygodniu: 16.05.2020 – 23.05.2020.

NazwaOstatniaTyg. Z/SOgółem Z/S
Pozycje otwarte
Playway459,50+7,86%+129,75%
Movie Games63,00+5%+161,19%
Datawalk76,20+4,67%+10,24%
Livechat Software SA62,80-0,63%+50,31%
11BIT486,00+5,77%+41,28%*
Cdproject393,30+6,01%+480,09%
Creativeforge Games22,80+24,93%+91,44%*

*Pozycja na 11B składa się z aż czterech transz na trzech rachunkach (w tym IKZE) ze średnimi zakupów: 140,8 zł, 310 zł, 429,42 zł, 451,76 zł. Poziom zatem ogólnego Z/S na tej pozycji może istotnie fluktuować – w zależności od tego, na którym rachunku (na której transzy) realziowałbym zysk/stratę.

*Również CFG mam na dwóch rachunkach z różnymi średnimi zakupu

Opublikowane przez Bycze Gierki

Jestem początkującym inwestorem (od 2016 r.). Prowadzę bloga o inwestowaniu. Inwestując skupiam się na modnych spółkach gamingowych, stawiam jednak na selekcję - krytycznym okiem spoglądam na wzrosty niektórych walorów. Poza tym IT (SasS), ale nie tylko (okazjonalnie inne branże, nie wykraczając jednak poza krąg własnych kompetencji - nie ruszam biotech, fotowoltaiki). Jeśli chodzi o bloga - lubię pisać i dyskutować o inwestycjach. Dodatkowo, jego prowadzenie pomaga w uporządkowaniu i konkretyzacji myśli, wyłapywaniu strategicznych błędów. Pisanie pamiętnika poprawia jakość procesu decyzyjnego. Dodatkowo, jego publiczny charakter wspiera samodyscyplinę i osłabia pokusę by naruszać własne zasady. W cotygodniowych wpisach z podsumowaniem zamieszczam informację o składzie portfela oraz wykonanych transakcjach, wraz z ich uzasadnieniem (swoisty pamiętnik inwestora). Transakcje, które wykonałem od razu opisuję na Twitterze, potem w podsumowaniu tygodnia daję do nich odnośniki – w ten sposób, zamieszczając tweet od razu po transakcji nie wiem jeszcze, czy było to zagranie zyskowne (to tak aby uniknąć podejrzeń, że dzielę się jedynie udanymi transakcjami).

2 myśli w temacie “Podsumowanie tygodnia – spółki w portfelu

  1. Cześć! W które spółki, z wyżej wymienionych, na obecną chwilę wszedłbyś ponownie z dodatkowym kapitałem? Pozdrawiam

    Polubienie

    1. Bałbym się wchodzić w CDR i PLW, poza tym raczej w każdą – jeśli longtermowo, a nie spekulacyjne. Mój faworyt to 11B, tutaj jednak – gdybym miał wejść z dodatkowym kapitałem poczekałbym na próbę zawalczenia o szczyty – gdyby się udało na dużym obrocie, to wtedy bym dokupił. Jeśli nie, czekałbym na korektę. DAT na pewno (z resztą od moich poziomów kupna wcale tak nie odjechał), chociaż tutaj może być też korekta – ja kupiłem papier na dłużej i nawet gdyby spadł, to strategicznie zamierzam trzymać papier. MOV – uważam, że jest niedowartościowany nawet uwzględniając sukces DDS-a. O MOV chciałbym napisać więcej w jednym z kolejnych wpisów. Nie odbieraj proszę tego jako porady – zgodnie z opisem bloga takich nie udzielam. To tylko i wyłącznie moje subiektywne podejście.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: