Podsumowanie tygodnia – spółki w portfelu

Zaczynam nowy cykl wpisów – od teraz co tydzień będę taką uproszczoną informację o sytuacji w portfelu zamieszczał. Taką tabelkę – nieco bardziej rozbudowaną, przesyła na maila investing.com, jeśli uzupełnicie skład swojego portfela w profilu na tym portalu. Polecam zwłaszcza jeśli męczy ciągłe śledzenie notowań. W zależności od ilości czasu i weny będę przedstawiał bądź samą tabelę, bądź też dodatkowy do niej opis.

W tym tygodniu nie dokonywałem żadnych transakcji, a zatem przedstawiam jedynie pozycje otwarte. Myślę że tydzień można zaliczyć do udanych.

Informacja o zmianach notowań aktywów znajdujących się w moim portfelu. Dane przedstawiają sytuacje w tygodniu: 16.05.2020 – 23.05.2020.

NazwaOstatniaTyg. Z/SOgółem Z/S
Pozycje otwarte
Playway459,50+7,86%+129,75%
Movie Games63,00+5%+161,19%
Datawalk76,20+4,67%+10,24%
Livechat Software SA62,80-0,63%+50,31%
11BIT486,00+5,77%+41,28%*
Cdproject393,30+6,01%+480,09%
Creativeforge Games22,80+24,93%+91,44%*

*Pozycja na 11B składa się z aż czterech transz na trzech rachunkach (w tym IKZE) ze średnimi zakupów: 140,8 zł, 310 zł, 429,42 zł, 451,76 zł. Poziom zatem ogólnego Z/S na tej pozycji może istotnie fluktuować – w zależności od tego, na którym rachunku (na której transzy) realziowałbym zysk/stratę.

*Również CFG mam na dwóch rachunkach z różnymi średnimi zakupu

Opublikowane przez Bycze Gierki

Inwestycje w gamedev do gorący temat, z którym wiąże się wielkie ryzyko. Jak inwestować by nie dac się oskubać? Do kogo adresuję swoje wpisy? Trudne pytanie. Zapewne wyjadacze, którzy żyją życiem swoich walorów i wiedzą o nich wszystko nie znajdą tu dla siebie nowych informacji, choć ich również zachęcam do dyskusji. Mam natomiast nadzieję, że zarówno spekulanci, którzy nie mają czasu by śledzić wszystkie walor, jak i nowicjusze, którzy dopiero poznają tajniki inwestycji w gamdev znajdą tu dla siebie mnóstwo ciekawych treści.

2 myśli w temacie “Podsumowanie tygodnia – spółki w portfelu

    1. Bałbym się wchodzić w CDR i PLW, poza tym raczej w każdą – jeśli longtermowo, a nie spekulacyjne. Mój faworyt to 11B, tutaj jednak – gdybym miał wejść z dodatkowym kapitałem poczekałbym na próbę zawalczenia o szczyty – gdyby się udało na dużym obrocie, to wtedy bym dokupił. Jeśli nie, czekałbym na korektę. DAT na pewno (z resztą od moich poziomów kupna wcale tak nie odjechał), chociaż tutaj może być też korekta – ja kupiłem papier na dłużej i nawet gdyby spadł, to strategicznie zamierzam trzymać papier. MOV – uważam, że jest niedowartościowany nawet uwzględniając sukces DDS-a. O MOV chciałbym napisać więcej w jednym z kolejnych wpisów. Nie odbieraj proszę tego jako porady – zgodnie z opisem bloga takich nie udzielam. To tylko i wyłącznie moje subiektywne podejście.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: