Podsumowanie tygodnia 08-14 czerwca 2020 r.

116,63% – łączny niezrealizowany zysk z pozycji otwartych wedle stanu na dzień 12 czerwca 2020 r. względem 109,5% w tygodniu ubiegłym. Zgodnie z planem w tym tygodniu nie dokonałem żadnej transakcji. W podsumowaniu tygodnia krótkie notki o MOV, 11B, PLW i DAT.

Dogecoin treasury yo 💰 : dogecoin

Pozycje otwarte

NazwaŚredni kurs otwarciaKurs aktualnyTyg. Z/SOgółem Z/S
PlayWay (PLW)200471,00+1,07%+135,50%
MovieGames (MOV)24.1289,00+26,06%+268,99%
DataWalk (DAT)69.1299,80+5,05%+44,39%
LiveChat (LVC)41.7861,80+3,52%+47,92%
11 bit Studios (11B)*344.37492,00+5,24%+43,02%
CD Projekt (CDR)67.8379,50-2,89%+459,73%
CreativeForge Games (CFG)*13.4929,30-4,56%+117,20%

* Pozycja na 11B składa się z aż czterech transz na trzech rachunkach (w tym IKZE) ze średnimi zakupów: 140,8 zł, 310 zł, 429,42 zł, 451,76 zł 

* Również CFG mam na dwóch rachunkach z różnymi średnimi zakupu

Movie Games

Na tle innych spółek z portfela w tym tygodniu wyróżniał się MOV ponad 26% wzrostem. Poświęciłem im ostatni wpis na blogu: Ekipa Movie Games z algorytmem na sukces.

11 bit Studios

Dość dobrą postawą w tym tygodniu wykazywał się 11B, zyskując ponad 5%. Rynek próbował grać pod newsy z odbywającego się w ten weekend wydarzenia gejmingowego Guerilla Collective. Wczoraj odbyła się prezentacja, na której – zgodnie z informacjami zamieszczonymi w serwisie “Gram.pl”, zapowiedziano:

  • Moonlighter – nowy dodatek oraz wersję mobilną gry,
  • Frostpunk – premiera “ostatniego” DLC „On the edge” latem tego roku oraz wydanie gry w wersji planszówki.

Linki: tutaj i tutaj.

Co na to rynek? W poniedziałek zapewne przywita nas korekta – myślę że wielu spekulantów chciało tutaj zagrać na krótko pod info o następnej grze 11B nazywanej nadal roboczo “Projektem8”. I to nawet pomimo że przedstawiciele spółki wcześniej wskazywali, że nowych informacji na temat tej gry na evencie nie będzie. Jeśli chodzi o “On the edge” sam spodziewałem się nieco bardziej spektakularnych materiałów. Pewnie wiele osób ze zdziwieniem przyjmuje podkreślanie na każdym kroku, że to będzie “ostatni DLC” do FP – w tym przypadku akurat deklarację postrzegam raczej za chwyt marketingowy, aby w przyszłości powiedzieć “no dobra… fani tak prosili, że nas przekonali”.

Pomimo że wydarzenie pozostawia pewien niedosyt z uwagi na brak info grubszego kalibru, można z drugiej strony zwrócić uwagę na zapowiadane wcześniej zwiększenie nakładów na marketing. 11b osiąga poziom, na którym opłacanie udziału w tego rodzaju wydarzeniach nie jest zarezerwowane dla najważniejszych newsów ze spółki, ale również tych mniejszych.

Niezależnie od spodziewanej przeceny (raczej krótszej niż dłuższej moim zdaniem), moje podejście oczywiście pozostaje bez zmian – ja tu sobie spokojnie posiedzę i poczekam. 

PlayWay

PLW w tym tygodniu bez znaczących zmian. Poświęcę im jednak notkę z uwagi na fakt, że nadrabiając zaległości dopiero teraz odsłuchałem ostatnie relacje inwestorskie na YouTube (link), a w nich wiele jak zwykle ciekawych newsów. Z tych, które zwróciły moją uwagę:

  • Stwierdzenie Prezesa Kostowskiego, że “Możemy podnieść wishlistę x 2 w ciągu miesiąca przed premierą” w kontekście nadchodzącej, wrześniowej premiery Farm Menager 2020, ogólnie jednak jako deklaracja siły marketingowej, wyjątkowo taniej i skutecznej machiny PlayWay.
  • Junkyard Simulator – gra z potężną wishlistą jest na ostatniej prostej i może w najbliższym czasie poznamy datę premiery.
  • Builders of Greece – gra od CFG o której pisałem we wpisie “CFG i PLW zbudują antyczny świat na nowo” – jest jedną z najbardziej udanych ostatnio przedstawionych preprodukcji w grupie.
  • Wskazanie, że wpływ COVID zaczyna się zacierać – czego trzeba było się prędzej czy później spodziewać. Niemniej tego typu szczere deklaracje od tak potężnego podmiotu jak PlayWay mają swoją wartość – choćby taką, że w wypowiedziach prezesa nie ma mydlenia oczu.

DataWalk

Kolejny dobry tydzień zaliczył DAT z nieco ponad 5% wzrostem. To w dalszym ciągu odbijana echem informacja o tym, że polski produkt może być konkurencją dla Palantira. 

Ze swojej strony dodam, że fakt, iż zawarto umowę jednostkową w ramach realizacji umowy ramowej zazwyczaj oznacza, że będzie kontynuacja i (prędzej czy później) kolejne umowy jednostkowe.

Opublikowane przez Bycze Gierki

Inwestycje w gamedev do gorący temat, z którym wiąże się wielkie ryzyko. Jak inwestować by nie dac się oskubać? Do kogo adresuję swoje wpisy? Trudne pytanie. Zapewne wyjadacze, którzy żyją życiem swoich walorów i wiedzą o nich wszystko nie znajdą tu dla siebie nowych informacji, choć ich również zachęcam do dyskusji. Mam natomiast nadzieję, że zarówno spekulanci, którzy nie mają czasu by śledzić wszystkie walor, jak i nowicjusze, którzy dopiero poznają tajniki inwestycji w gamdev znajdą tu dla siebie mnóstwo ciekawych treści.

One thought on “Podsumowanie tygodnia 08-14 czerwca 2020 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: