Podsumowanie tygodnia (27.07-02.08.2020 r.) [S: CFG, K: PLW]

154% – łączny niezrealizowany zysk z pozycji otwartych wedle stanu na dzień 1 sierpnia 2020 r. Nominalnie niezrealizowany zysk wygląda na niższy niż w tygodniu ubiegłym (+157%). Faktycznie jednak tydzień kończę na plusie (tygodniowy zysk +1,25%), uwzględniając zmiany w portfelu (CFG i PLW).

Wzrost pozycji otwartych zmalał z uwagi na zrealizowanie w tym tygodniu pokaźnego zysku na sporej części akcji CFG. Jednocześnie dokupiłem, uśredniając w górę, akcje PLW. Jak zwykle transakcję od razu opisałem na Twitterze. We wcześniejszych wpisach ją również dość wymownie zapowiadałem.

Jak już wcześniej pisałem – inwestycję w CFG traktuję obecnie jako stricte spekulacyjną. Motywy sprzedaży są podobne jak w przypadku ostatniej transakcji (opisane tutaj). Wzrost niepewności w krótkim terminie wiąże się z nachodzącym terminem wyników za drugi kwartał, które zostaną podane 7 sierpnia. Te moim zdaniem mogą być całkiem niezłe jak na okres przed premierami nowych tytułów. Gdyby uwzględnić sprzedaż praw do kontynuacji Hard West oraz całkiem niezłą premierę Blackthorn Arena myślę że zobaczymy nawet do 1 mln zł przychodu ze sprzedaży. Obawiam się jednak, że spekuła może liczyć na coś więcej (nie dostrzegając, że udział CFG w przychodach z BA jest raczej mały), tymczasem żadnego „odpału” raczej się w tym przypadku nie spodziewam. Dodatkowo, demo ACS ma być w przyszłym tygodniu przekazane społeczności discord. Gdyby okazało się, że nie spełni oczekiwań – na kursie mogą pojawić się kłopoty. Nie chcę jednak zupełnie rezygnować z tej inwestycji z uwagi na Builders of Greece i Phantom Doctrine 2, który naprawdę dobrze buduje społeczność. Redukcja zaangażowania powoduje, że z powrotem zaczynam się czuć z nią komfortowo, a z tak niewielkim zaangażowaniem nawet większą przecenę akcji obserwowalnym raczej obojętnie.

Blackthorn Arena, Steam

W wyniku opisanej transakcji o 9,2% wzrasta kapitał, który przeznaczam na inwestycje w akcje. Zrealizowanie tak pokaźnego zysku i rozpoczęcie nowej spekulacji zwykle prowadziłoby do sporej obniżki procentowej wartości niezrealizowanego zysku na całym portfelu. Tak niewielka zmiana in minus wskaźnika Z/S po opisanej transakcji jest zasługą wzrostu niekwestionowanego byka tygodnia, czyli DAT, który zakończył tydzień blisko 30% wzrostem. Wzrost ten wynika z komunikatu podanego przez spółkę o kolejnym kontrakcie w USA.

O tej informacji chętnie pisały media (zamiast wielu – link do bankier.pl: DataWalk z koronawirusową umową w USA. Mocne wzrosty ). Z uwagi na przyciągające gorący kapitał słowo klucz (COVID) nie przywiązuję się do tego wzrostu nadmiernie, być może w krótkim terminie czeka go przynajmniej częściowa korekta.

Z dokupieniem PlayWay trochę się pospieszyłem. Akcje producentów gier miały w tym tygodniu dość dużych rozmiarów przecenę. Pomimo sporej pozycji gotówkowej nie załapałem się na tę wyprzedaż – z uwagi na chilloutowy klimat w którym się wówczas znajdowałem, ale też nie żałuję tego, że ominęły mnie stresy związane z całkiem sporą (choć krótką) dynamiką wyprzedaży.

W bardzo dobrej formie był w tym tygodniu CDR – to zasługa m.in. realizowanego skupu akcji własnych. Kurs ma co prawda spore problemy z pokonaniem poziomu okolic 400 zł, ewidentnie ciąży kapitalizacja bliska 40 mld zł, niemniej fakt, że spółka skupuje swoje akcje na tym poziomie może dodawać bykom sporo odwagi i ja również z tą inwestycją czuję się dzięki temu nieco pewniej.

Przypominam i zachęcam do lektury wpisu o PLW, na który poświęciłem sporo czasu.

Pozycje otwarte

NazwaŚr. kurs otwarcia% kapitałuKurs aktualnyWagaTyg. Z/SOgółem Z/S
11B*344.3730%499.5019.39%-3.20%+45.20%
CDR67.87%402.0018.68%+3.61%+492.48%
CFG*13.497%37.4011.14%-7.65%+159.90%
DAT69.129%205.0012.24%+28.93%+196.58%
LVC41.7812%88.4011.31%+2.20%+111.58%
MOV24.127%109.0013.95%-6.41%+351.91%
PLW24114%502.0013.28%+1.41%+108.30%
gotówka15%

* Pozycja na 11B składa się z aż czterech transz na trzech rachunkach (w tym IKZE) ze średnimi zakupów: 140,8 zł, 310 zł, 429,42 zł, 451,76 zł 

* Również CFG mam na dwóch rachunkach z różnymi średnimi zakupu

Opublikowane przez Bycze Gierki

Jestem początkującym inwestorem (od 2016 r.). Prowadzę bloga o inwestowaniu. Inwestując skupiam się na modnych spółkach gamingowych, stawiam jednak na selekcję - krytycznym okiem spoglądam na wzrosty niektórych walorów. Poza tym IT (SasS), ale nie tylko (okazjonalnie inne branże, nie wykraczając jednak poza krąg własnych kompetencji - nie ruszam biotech, fotowoltaiki). Jeśli chodzi o bloga - lubię pisać i dyskutować o inwestycjach. Dodatkowo, jego prowadzenie pomaga w uporządkowaniu i konkretyzacji myśli, wyłapywaniu strategicznych błędów. Pisanie pamiętnika poprawia jakość procesu decyzyjnego. Dodatkowo, jego publiczny charakter wspiera samodyscyplinę i osłabia pokusę by naruszać własne zasady. W cotygodniowych wpisach z podsumowaniem zamieszczam informację o składzie portfela oraz wykonanych transakcjach, wraz z ich uzasadnieniem (swoisty pamiętnik inwestora). Transakcje, które wykonałem od razu opisuję na Twitterze, potem w podsumowaniu tygodnia daję do nich odnośniki – w ten sposób, zamieszczając tweet od razu po transakcji nie wiem jeszcze, czy było to zagranie zyskowne (to tak aby uniknąć podejrzeń, że dzielę się jedynie udanymi transakcjami).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: