O blogu

Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Bloga. Prowadzony przeze mnie blog nie ma cech prasy – to są całkowicie subiektywne przemyślenia i proszę nie traktować bloga jako „serwisu”, czy „portalu”.

Jestem początkującym inwestorem (od 2016 r.). Skupiam się na modnych spółkach gamingowych, stawiam jednak na selekcję – krytycznym okiem spoglądam na wzrosty niektórych walorów. Poza tym IT (SasS), ale nie tylko (okazjonalnie inne branże, nie wykraczając jednak poza krąg własnych kompetencji – nie ruszam biotech, fotowoltaiki).

Jeśli chodzi o bloga – lubię pisać i dyskutować o inwestycjach. Dodatkowo, prowadzenie bloga pomaga w uporządkowaniu i konkretyzacji myśli, wyłapywaniu strategicznych błędów. Pisanie pamiętnika (obecnie zawieszone) poprawia jakość procesu decyzyjnego. Dodatkowo, jego publiczny charakter wspiera samodyscyplinę i osłabia pokusę by naruszać własne zasady.

W cotygodniowych wpisach z podsumowaniem (obecnie zawieszone) zamieszczam informację o składzie portfela oraz wykonanych transakcjach, wraz z ich uzasadnieniem (swoisty pamiętnik inwestora). Transakcje, które wykonałem od razu opisuję na Twitterze, potem w podsumowaniu tygodnia daję do nich odnośniki – w ten sposób, zamieszczając tweet od razu po transakcji nie wiem jeszcze, czy było to zagranie zyskowne (to tak aby uniknąć podejrzeń, że dzielę się jedynie udanymi transakcjami). 

Nie twierdzę, że decydując o swoich inwestycjach nie popełniam błędów – wręcz przeciwnie. Ponieważ zbieraniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji poświęcam dość sporo czasu i tą wiedzą chciałbym się dzielić – liczę również na to, że znajdą się osoby, dla których zamieszczone tu wpisy okażą się w jakikolwiek sposób pomocne.

Nowicjuszom (do których sam siebie nadal zaliczam) nie zachęcam, a nawet odradzam naśladowanie opisanych tutaj zagrań. Totalnym newbies polecam wpisy (w których również sporo wyjaśnień dotyczących mojego podejścia do rynku i strategii):

Pomimo bezczelnej strategii inwestowania w spółki wysokiego ryzyka mam wiele pokory do rynku i mam nadzieję, że takie podejście jest w moich wpisach widoczne.

Przedstawiam wyłącznie subiektywne, własne opinie. Żadna z zamieszczonych tu wypowiedzi nie może być traktowana jako porada bądź rekomendacja. Każdy powinien dokonać samodzielnej oceny ryzyka.

%d blogerów lubi to: